Ceren Özdemir (Türkiye'nin kanayan vicdanı)
Ceren Özdemir (Türkiye'nin kanayan vicdanı)

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, 3 Aralık’ta, Altınordu ilçesindeki evinin önünde uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.  Ceren,  kocasının satır darbeleriyle ağır yaralanan Ayşe Tuba Arslan’ın 44 günlük yaşam savaşını kaybetmesinden birkaç gün sonra yaşama veda etti.

Kalbi, psikopat saldırganın bıçak darbelerine dayanamadı.

Acı bir veda…

Ayşe Tuba Arslan’ın ayrıldığı kocası evine zorla giriyor, tehdit ediyor, dövüyor, tecavüz ediyordu. Zorbalığa uğrayan her insan gibi soluğu savcılıkta aldı. Şikâyet etti, davacı oldu.  23 dilekçe yazdı!  Zorba elini kolunu sallayarak gezmeye devam etti. Satırını biledi ve 11 Ekim’de Ayşe’nin üzerine yürüdü.

Satır darbelerine 44 gün dayanabildi Ayşe…

Ayşe’ye ve cinayete kurban giden diğer kadınlara Allah’tan rahmet dileyen Adalet Bakanı,  şu açıklamayı yapıyor:

“Burada herkesin, başını, iki elinin arasına alıp düşünmesi gerekir.”

Bu açıklama yapıldığında, TBMM’ye sunulmuş bir yasa tasarısı dikkat çekiyor:

“Bazı Suçlarla İlgili Ceza Sürelerinden Şartlı İndirim ile Tutuklu ve Hükümlülerin Salıverilmesine Dair Kanun Teklifi”

Adalet Bakanı, herkesi, başını iki elinin arasına alıp düşünmeye davet ederken 12 (Bazı açıklamalara göre 20)  ayrı suçtan sabıkalı bir çocuk katili, cezaevi havalandırmasında değil,  Ordu sokaklarında volta atıyor.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, katil Özgür Arduç'un,   çocuk cinayetinden 13 yıl boyunca arandığını belirtiyor (Sputnik, 4 Aralık 2019)
Ordu Valisi Seddar Yavuz, katil Özgür Arduç'un, çocuk cinayetinden 13 yıl boyunca arandığını belirtiyor (Sputnik, 4 Aralık 2019)

Kanun henüz çıkmamış, ama o sokakta!

Türkiye, Ordu sokaklarında özgürlüğün tadını çıkaran katilin sicilini, Ceren Özdemir’in katledilmesinden kısa bir süre sonra Ordu Valisi Seddar Yavuz’dan  öğreniyor (Sputnik, 04.12.2019). 2005 yılında bir çocuğun kanına giren katil, 13 yıl boyunca yakalanamıyor! Yiyor, içiyor, geziyor, tozuyor, ama yakalanamıyor!

Hırsızlık suçundan, 2018 yılında yakayı ele veriyor, ama cezaevi günleri çabuk geçiyor!

Hapishane, çocuk katili için can sıkıcı bir mekân oluyor.

Firar ediyor…

Hapishaneden kaçıyor!

Bir katil firar ediyor!

Beyin kanaması geçiren tutuklunun, yoğun bakımda, bileğinden ranzaya kelepçelenerek kaçmasını engelleyen duyarlılık,  çocuk katili için buharlaşıyor.

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç (Çocuk cinayeti ve yirmiye yakın suçtan hükümlü, ama Ordu'da elini kolunu sallayarak geziyor... Yeni bir cinayet işleyinceye kadar!))
Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç (Çocuk cinayeti ve yirmiye yakın suçtan hükümlü, ama Ordu'da elini kolunu sallayarak geziyor... Yeni bir cinayet işleyinceye kadar!)

Ceren, böylece, Altınordu’da elini kolunu sallayarak gezen katil Özgür Arduç’un acımasız bıçak darbelerinin kurbanı oluyor.

Çocuk katili, 20 yaşındaki genç bir kızın kanına girerek ‘terfi’ ediyor.

Katilin canına kıydığı çocuğun anne babası, başını, iki elinin arasına alıp düşünüyor.

Ceren’in  gözü yaşlı anne ve babası,  başını, iki elinin arasına alıp düşünüyor.

Ordulular, başını, iki elinin arasına alıp düşünüyor.

Türkiye, başını, iki elinin arasına alıp düşünüyor.

Koca ülke,  Ceren’in yasını tutuyor.

Ceren’in  kalbine saplanan bıçak,  ülkenin yüreğini kanatıyor.

Kavimler Kapısı Türkiye’de cirit atan katiller ve tecavüzcüler, Ceren’lere tahammül edemiyor.

Türkiye, katillerden ve tecavüzcülerden kurtulamamanın sancılarını yaşıyor.   

Ayşe Tuba  Arslan, ayrıldığı eşinin zorbalığından kurtulmak için devlete  başvurdu, tam 23 dilekçe yazdı, kalbi, satır darbelerine 44 gün dayanabildi
Ayşe Tuba Arslan, ayrıldığı eşinin zorbalığından kurtulmak için devlete başvurdu, tam 23 dilekçe yazdı, kalbi, satır darbelerine 44 gün dayanabildi

 

(Yalova, 5 Aralık 2019)

 

Kaynakça: 

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201912041040761700-ordu-valisi-ceren-ozdemir-cinayetinin-suphelisi-sucunu-itiraf-etti/ Erişim: 05.12.2019.

https://www.facebook.com/alpmedyaajans/photos/efirlide-mahkum-firar-ettiordu-efirli-yar%C4%B1-a%C3%A7%C4%B1k-cezaevinden-bu-ak%C5%9Fam-saatlerinde/379519006103431/ Erişim: 05.12.2019.

https://www.cnnturk.com/video/turkiye/ceren-ozdemir-kimdir-universite-ogrencisi-cerenin-olumu-yasa-bogdu Erişim: 05.12.2019.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

0
0
0
s2sdefault