KYK Yalova Kız Yurdunun bacasından yükselen duman çevreyi kirletiyor (Doğalgaz faturası cep yakıyor!)
KYK Yalova Kız Öğrenci Yurdunun bacasından yükselen duman çevreyi kirletiyor (Doğalgaz faturası cep yakıyor!)

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)na bağlı Yalova Kız Öğrenci Yurdunun bacasından yükselen duman, Yalova’yı kirletiyor. Yalova Dere Mahallesi Mine Sokak’taki  beş katlı yurt, kömürle ısıtılıyor! Yurdun bacasından havaya yayılan  duman, Dere Mahallesi’nin nefesini kesiyor. Dere Mahallesi sakinleri,   dumanı ve tozdan dolayı, belli saatlerde balkonlara çamaşır asamıyor.  

KYK Yalova Kız Yurdunun  önünde kazan dairesine taşınmayı bekleyen kömür çuvalları
KYK Yalova Kız Öğrenci Yurdunun önünde kazan dairesine taşınmayı bekleyen kömür çuvalları (Belediyeye 'işgaliye' parası ödemek de mi yok!)

Yurtta kaloriferler yakıldığında Dere Mahallesi kömür kokuyor. Mahalleyi zehirleyen kömür dumanına karşı yetkililerin somut bir adım atmadığı gözleniyor.  

Mahalleli, devlet yurdunda doğalgaz yerine kömür kullanılmasına bir anlam veremiyor.  Yurda yakın evlerde oturan yurttaşların, yetkililere başvurmalarına karşın olumlu sonuç  alamadığı ifade ediliyor.  KYK Yalova Kız Yurdunun apartman olarak tasarlandığı, toplu barınma için uygun olmadığı öne sürülüyor. Mahallelinin, binanın depreme dayanıklılığı konusunda kuşkulu olduğu belirtiliyor.

Yetkililerin, KYK Kız Yurdunun kömürle ısıtılması uygulamasına son vermesi için harekete geçmesi gerekiyor. Çevre kirliliğine yol açan KYK Yalova Kız Yurduyla ilgili yasal işlem başlatılması bekleniyor.

 

‘Tatil  beldesi ‘  Yalova’da, KYK  Kız Öğrenci  Yurdu kömürle ısıtılıyor!
‘Tatil beldesi ‘ Yalova’da, KYK Kız Öğrenci Yurdu kömürle ısıtılıyor!

(Yalova, 5 Şubat 2020)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

0
0
0
s2sdefault