Çocuk Gelişimi Öğretmeni Serap Yılhan (Yolsuzlukla mücadelenin bedelini canıyla ödedi)
Çocuk Gelişimi Öğretmeni Serap Yılhan (Yolsuzlukla mücadelenin bedelini canıyla ödedi)
İzmit Şirintepe'de görev yapan  ilkokul  müdürü S.D (Kasten adam yaralamaktan hüküm giymiş, ayrıca yüz  kızartıcı suçtan dolayı yargılanıyor, ama müdürlüğe devam ediyor!)
İzmit Şirintepe'de görev yapan ilkokul müdürü S.D (Kasten adam yaralamaktan hüküm giymiş, ayrıca yüz kızartıcı suçtan dolayı yargılanıyor, ama müdürlüğe devam ediyor!)

Kocaeli’de görevli Çocuk Gelişimi öğretmeni Serap Yılhan, 15 Eylül’de Gebze’de yaşamına kıydı.  Yolsuzluklara karşı yürüttüğü mücadeleden dolayı hedef alınan öğretmenin çalışamaz hâle getirildiği belirtiliyor. Eşi, Serap Yılhan’ın ölümünden Kocaeli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü’yü sorumlu tutuyor (kocaelikoz.com.tr). Marmara İlahiyat mezunu olan Yümnü, 2012’den bu yana İl Müdürlüğü görevini yürütüyor. Kocaeli Valiliğinin, öğretmenin intiharına ilişkin yaptığı açıklamaya göre, “Merhum Serap Yılhan tedbiren  26.03.2019 tarihinde açığa alınmış olup yargı ve soruşturma süreci devam etmektedir.”

Bir kamu personeli, kurumda yaşandığı öne sürülen yolsuzlukları gündeme getiriyor ve ardından açığa alınıyor. Serap Yılhan, altı ay boyunca açıkta bekletiliyor. Kurumu, ölümünden sonra sessizliğe bürünüyor.

Serap Yılhan, kurumda öğretmen olarak görev yapıyor. Kurumun kaynaklarını yönetmiyor.  Kamu kaynaklarını korumak için çaba gösteriyor.  Kurumda barınan çocuklara sahip çıkıyor ve onların haklarını savunuyor. Sen misin bunu yapan! Öğretmene sahip çıkması gerekenler rahatsız oluyor.

Onun bu kararlılığı yaşamına mal oluyor.

Kocaeli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü (Altı ay boyunca açıkta beklettiği Serap Yılhan'ın ölümüyle ilgili söyleyecek sözü yok mu?)
Kocaeli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü (Altı ay boyunca açıkta beklettiği Serap Yılhan'ın ölümüyle ilgili söyleyecek sözü yok mu?)

Serap Yılhan’ın yaşama veda ettiği Kocaeli’de, İzmit Şirintepe’de bir ilkokul  müdürü,  işlediği yüz kızartıcı suça karşın göreve devam ediyor! Utanç, Kocaeli 3. Aile Mahkemesi  kayıtlarına  giriyor. Serap Yılhan için harekete geçen sistem, utanç verici eylemin öznesi okul müdürü S.D’yi  görevde tutmaya devam ediyor. Utanç, okul duvarlarını aşarak dalga dalga kente yayılıyor. Öğrenciler, öğretmenler, veliler, koca bir mahalle olayı öğreniyor, ne gam! Kocaeli Koz,  S.D’nin, 2012’de, kasten adam yaralama suçundan  hüküm giydiği hâlde  müdür olarak atandığını duyuruyor.

Utanç koltuğa yapışırken  onur canına kıyıyor!

 

(Körfez, 24 Eylül 2019)

 

Kaynakça:

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/aciga-alinan-ogretmen-mektup-birakip-intihar-etti-387398h.htm Erişim: 24.09.2019.

https://www.kocaelikoz.com/guncel/intihar-eden-ogretmenin-esi-konustu-bekir-yumnu-gorevden-h50245.html Erişim: 24.09.2019.

http://www.kocaeli.gov.tr/cocuk-gelisimci-merhum-serap-yilhan-ile-ilgili-basin-aciklamasi Erişim: 24.09.2019.

https://www.siyasetcafe.com/yolsuzlugu-ortaya-cikardigi-icin-aciga-alinan-ogretmen-intihar-etti-55806h.htm Erişim: 24.09.2019.

https://www.kocaelikoz.com/guncel/okul-muduru-ile-velinin-yasak-ask-skandali-aldatilan-es-bosanma-h46399.html Erişim: 24.09.2019.

https://www.kocaelibarisgazetesi.com/polis-adliye/ogretmen-2-mektup-birakip-canina-kiydi-2-h114439.html Erişim: 24.09.2019. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

0
0
0
s2sdefault