Körfez Ağadere, Körfez Belediyesi çöplüğünün tam karşısı, 2 Eylül 2019 (Evsel atıklar, hayvan derileri ve organlar, mahalleye yayılan pis koku!)
Körfez Ağadere, Körfez Belediyesi çöplüğünün tam karşısı, 2 Eylül 2019 (Evsel atıklar, hayvan derileri ve organlar, mahalleye yayılan pis koku!)

Kurban Bayramı, 11-14 Ağustos tarihleri arasında kutlandı.  Bugün 2 Eylül. Bayram sona ereli tam 19 gün oluyor, ama Körfez Ağadere  hâlâ kokuyor! Evet, kokuyor!  Körfez Belediyesinin, Yavuz Sultan Selim Mahallesi-Körfezkent’e birkaç yüz metre mesafedeki çöplüğünden yayılan koku, belli ki, yetkililerin semtine uğramıyor.  Güzelim Ağadere’ye çöplük inşa eden Körfez Belediyesi temizlik ekiplerinin burnu koku almıyor. Temizlik işlerinden sorumlu yetkililerin koku duyusundaki duyarsızlık, ciddi bir rahatsızlığın belirtilerinden biri olabilir. Doktorlar, koku duyusundaki körelmeyi Alzaymırla ilişkilendiriyor.

Körfezkent'e birkaç yüz metre mesafedeki  Körfez Belediyesi çöplüğünün karşısında yola saçılan hayvan derileri ve çöpler, 2 Eylül 2019 (Türkiye'nin midesini bulandıran  koku)
Körfezkent'e birkaç yüz metre mesafedeki Körfez Belediyesi çöplüğünün karşısında yola saçılan hayvan derileri ve çöpler, 2 Eylül 2019 (Türkiye'nin midesini bulandıran koku)

Binlerce insanın yaşadığı bir alana çöplük inşa etme düşüncesi,  açıklamaya muhtaç.  Bölge sakinlerinin nefes alabileceği Ağadere’de, hiçbir önlem alınmadan yapılan çöplük,  mahalleliye yaşamı zehir ediyor.  Kentin çeşitli yerlerinden Ağadare’ye akın eden   hurdacılar, katı atıkları ayrıştırmak için hemen her gün  ortalığı dumana boğuyor. Çöplüğün çevresindeki yaklaşık 30 ardıç ağacı çöplükten yükselen alevler tarafından yutulmuş, alevler çevreye yayılmış ne gam!  Kafasına esen atık yakıyor, canı sıkılan dereye çöp boşaltıyor. Belediye çöplüğü, kirlenme için elverişli koşulları yaratıyor. Bayramda kesilen hayvanlara ait kalıntıların boşaltıldığı Ağadere’den koku yükseliyor. Yol kenarında en az 19 gündür duran hayvan derileri, dereye sürüklenen organlar vb. kimin umurunda? Fotoğraflar, bugün saat 07.11’de çekildi. Çalışınca oluyordu, değil mi?  Niçin çalışılmadığını anlatacak bir yetkili yok mu? Körfez Belediyesi   Temizlik İşleri Müdürü Ali Osman Yıldırım,  çöplükten, çöplükteki yangınlardan ve kokudan acaba haberdar mı? Durumun vahametini anlaması için kokan atıklardan birer numune alıp kapısına bırakmak, fena bir fikir değil hani!

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali Osman Yıldırım (Kokuya  burun tıkayarak ilçe yönetilebilir mi?)
Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali Osman Yıldırım, Fotoğraf: Körfez Belediyesi (Kokuya burun tıkayarak ilçe yönetilebilir mi?)

 

(Körfez, 2 Eylül 2019)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

0
0
0
s2sdefault